Музичний інструмент «Дзвони війни»

Музичний інструмент «Дзвони війни»

Музичний інструмент «Дзвони війни»

24 февраля 2016

Вже другий рік поспіль у вищих військових навчальних закладах нашої держави відбуваються дострокові випуски офіцерів.

Зокрема, в Національному університеті оборони України ім. І.Черняховського, де був присутнім Президент України, випуск став особливим тому що, випускники є першими з учасників АТО на сході України, які виявили бажання набути знань та вмінь в стінах університету, щоб продовжити службу в Збройних Силах України, поповнивши офіцерський корпус.

На церемонії випуску курсантів Національного університету оборони імені Черняховського було вперше представлено новий музичний інструмент «Дзвони війни». Створювався він під керівництвом Черненка Георгія Васильовича – заслуженого артиста України, професора і композитора, який є засновником ансамблю дзвонарної музики «Київські дзвонарі», і який на запрошення Королівської академії мистецтв Бельгії вперше виконав українську класику на карельйонах (хроматичних дзвонах) у містах Європейських країн. 

«Дзвони війни» - це конструкція із набором 10 латунних  гільз від снарядів калібру 152 мм, які відпрацьовані в зоні АТО. Залежно від того, хто гратиме на інструменті, збірно-розбірна стійка може звужуватися або змінювати висоту, кількість гільз також може зменшуватись.

Інструмент розроблений інженерами компанії «ВІАКОН УКРАЇНА» та переданий військовому оркестру на безоплатній основі.