Винахід заради перемоги

Винахід заради перемоги

Винахід заради перемоги

29 мая 2015

Винахід заради перемоги

29 травня 2015 року відбулася науково-практична конференція: «Винахід заради перемоги: обмін досвідом модернізації і ремонту бойової техніки та озброєння в умовах АТО».

Організатором конференції є Центральний науково-дослідний інститут озброєння та військової техніки ЗС України.

Головною темою обговорення  стало застосування останніх досягнень інноваційної та винахідницької діяльності, а також результатів спеціалізованих наукових досліджень для підвищення ефективності використання озброєння, бойової техніки, укриттів, засобів медичної допомоги та військового постачання в умовах ведення бойових дій.

Із вступним словом до присутніх на конференції звернулися:  заступник начальника ЦНДІ ЗСУ з наукової роботи, полковник Владислав Сотник, заступник  генерального директора  ДП «Український інститут інтелектуальної власності» Петро Іваненко, начальник Воєнно-наукового управління ГШ ЗСУ, доктор військових наук, полковник Юрій Гусак.

Вони відзначили у своїх виступах першочергову важливість упровадження і застосування передових наукових досягнень у воєнний час. Адже саме вони сьогодні забезпечують максимальний захист бронетехніки й особового складу, дозволяють виконувати якнайшвидший технологічний ремонт і відновлення пошкодженої техніки й озброєння, надають державі додаткові ресурси з економії часу та коштів.

Потім за регламентом виступали керівники оборонно-промислових підприємств, керівники комерційних підприємств, конструкторських бюро, конструктори, винахідники, студенти, волонтери та учасники АТО, інтелектуали, які як патріоти України, зібралися у важкий для України час.

В заході прийняли участь понад 170 осіб, які заслухали 30 виступів винахідників та раціоналізаторів, обмінялись досвідом та інформацією, своїми здобутками, наголосили на існуючих проблемах та подальших шляхах їх вирішення.

У рамках конференції відбулось урочисте нагородження кращих винахідників та раціоналізаторів, розробки яких широко використовуються в ЗСУ та перевірені суворими бойовими умовами. Від імені Державної служби інтелектуальної власності України Петро Іваненко вручив українським новаторам почесні кубки як знак їхніх досягнень та за особистий вклад в удосконаленні об’єктів існуючих та створенні новітніх зразків озброєння та військової техніки, які застосовуються в зоні АТО.

Серед нагороджених учасників і наш керівник – Генеральний директор ТОВ «ВІАКОН УКРАЇНА» Анатолій Зіненко.

Темами його доповіді були: «Фортифікаційні споруди з гофрованого металу» та «Застосування сучасних будівельних технологій у будівництві фортифікаційних споруд військового призначення».

Присутнім було цікаво послухати доповідь та побачити презентацію до неї. «Укриття із гофрованої сталі» – це збірно-розбірна фортифікаційна споруда багаторазового використання. Якісно виконана засипка з пошаровим ущільненням захищає споруду від прямого влучання багатьох артилерійських снарядів. Типовий модуль «Укриття із гофрованої сталі» може використовуватись для облаштування командного пункту, медпункту, складу боєприпасів і т.д.

У другій частині доповіді присутнім учасникам було презентовано можливості  застосування сучасних будівельних технологій при будівництві фортифікаційних споруд.